To już trzecia edycja akcji „Podaruj choince drugie życie”. Polega ona na zachęcaniu mieszkańców do przynoszenia rosnących w doniczkach świątecznych drzewek, wsadzanie ich w wyznaczonym miejscu w Plewiskach – przy ścieżce biegowej biegnącej pod nasypem kolejowym, na wysokości ulicy Profesora Kozłowskiego.
– Bardzo dziękujemy mieszkańcom za dostarczanie choinek, Majce Stangierskiej z CIS-u i Damianowi Konieczek, dyrektorowi GOK-u za pomoc w zorganizowaniu sadzenia drzewek, udostępnienie filii w sołectwach do ich zbierania – mówi Krzysztof Sznajder, gminny radny zaangażowany w upiększanie Plewisk. Dzięki jego pomysłowi rozwija się zielony teren służący mieszkańcom do rekreacji.
Nie każde drzewko się przyjmie w nowych warunkach. Rok temu posadzono ich ok. 30, a przeżyło 8. Warunki były trudne, panował mróz. W tym roku zima jest nienaturalnie łagodna, co sprzyja posadzonym choinkom, więc powinno ich przetrwać więcej. – Sadzimy drzewka zdrowe, z rozwiniętymi korzeniami – zauważył radny Sznajder.
Apeluje do mieszkańców, by pomogli zapełnić przygotowane dołki, sadzili drzewka nie tylko w dzień akcji, ale kiedy tylko mają czas i ochotę. Trzeba też pamiętać w upalne dni, by młode drzewka podlewać, pomóc im przeżyć.





