Był pierwszym przewodniczącym Rady Gminy po odrodzeniu się samorządu w 1990 roku, a więc postacią historyczną. Zanim zajął się działalnością samorządową, był wicedyrektorem oddziału poznańskiego Państwowego Zakładu Ubezpieczeń. Pochodził z Mogilna, gdzie urodził się w 1939 roku. W Komornikach osiedlił się w roku 1969. Tu mieszkał do końca życia. Odszedł 22 stycznia 2021 roku.
Podczas przemian społecznych i ustrojowych włączył się w działalność komitetu obywatelskiego, przygotowywał gminę do pierwszych po wojnie demokratycznych wyborów władz lokalnych. Współpracował z Marianem Walnym, późniejszym wójtem, z pomysłodawcą utworzenia komitetu obywatelskiego, Adamem Czerwińskim. Uzyskał mandat gminnego radnego, wybrano go przewodniczącym Rady Gminy. Funkcję tę pełnił społecznie.
Był współtwórcą społecznych komitetów do sprawy budowy miejscowej infrastruktury – sieci telekomunikacyjnej, kanalizacyjnej. W samorządzie działał tylko w pierwszej kadencji. Jak potem wspominał, traktował to jako gigantyczną, pionierską pracę, odbywającą się w trudnym okresie wielkich przemian. Potem skupił się na pracy zawodowej, ale wiedzę o funkcjonowaniu samorządu przekazał synowi Piotrowi, który czwartą kadencję pełni funkcję radnego, aktualnie jest wiceprzewodniczącym Rady Gminy.
Msza święta pogrzebowa odbędzie się 27 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Komornikach.