Turniej szachów błyskawicznych 3’+2’’ odbył się w „Koźlaku” w Chomęcach. Na listach startowych nie brakowało dorosłych, bardzo doświadczonych graczy i zawodników z tytułami międzynarodowymi FIDE oraz wysokimi kategoriami PZSzach.
Organizatorami turnieju byli: sołtys Chomęcic Dorota Trocha, Mama Pedagog Uczy Aneta Szlendak, PUK Komorniki, Straż Gminy Komorniki. Podziękowania dla Mieszkańców Gminy Komorniki za zaangażowanie i wsparcie. Turniej sędziował Krzysztof Rozumek Prezes ASSz Lipno Stęszew.
Zwycięzcy grupy OPEN, który otrzymali nagrody finansowe:
1 miejsce IM Chojnacki Krzysztof 12,5 /13 pkt
2 miejsce FM Dawid Niekraś 12,5/13 pkt
3 miejsce Nawrocki Michał 8,5/13 pkt
4 miejsce Mocny Tomasz 8,5 /13 pkt
5 miejsce Michalski Daniel 8,5/13 pkt
Juniorzy otrzymali puchary i dyplomy
Grupa do lat 9
1 miejsce Raburski Witold
2 miejsce Szlendak Wojciech
3 miejsce Stupak Kacper
Grupa do lat 12
1 miejsce Nadajczyk Karol
2 miejsce Sadkowski Kuba
3 miejsce Mucha Wojciech
Grupa do lat 15
1 miejsce Sura Wiktor
2 miejsce Jachnik Stanisław
3 miejsce Płóciennik Maja
Najlepsza kobieta Michniak Julia
Najlepszy junior Sura Wiktor
Najlepsza juniorka Michalska Lena
Dodatkową atrakcją po turnieju była możliwość zagrania symultany z FIDE MASTER Dawid Niekraś, do której zasiedli aktualni Finaliści Mistrzostw Wielkopolski
Na zdjęciu z symultany od prawej:
Stupak Kacper
Sura Wiktor
Szlendak Wojciech
Nadajczyk Karol
Mucha Wojciech
Mucha Krzysztof
Nagrody finansowe
miejsce I – 500 zł
miejsce II – 400 zł
miejsce III – 300 zł
Miejsce IV – 200 zł
Miejsce V – 100 zł
Najlepsza kobieta – 100 zł
Najlepszy junior – 100 zł
Najlepsza juniorka – 100 zł

