Mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń w Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach! 13 sierpnia o godz. 19 zacznie się kolejny klimatyczny piątek karaoke z wokalistą zespołu „Ogień” Filipem Popowem, a o godz. 21 w kinie plenerowym będzie można obejrzeć komediodramat.
Natomiast w niedzielę 15 sierpnia o godz.12 mieszkańcy Komornik i nie tylko będą mogli wziąć udział w kolejnym rajdzie pieszym, organizowanym przez GOK. W tym miesiącu miejscem startu i mety będzie CTK Komorniki, ul. Kościelna 37.
Kolejne, niedzielne atrakcje wynikają z rocznicy “Cudu nad Wisłą”. O godzinie 12 dzieci mogą obejrzeć spektakl lalkowy pt. “RatUlku!”, podczas którego poznają historię dzielnych pszczół mierzących się z wieloma przeciwnościami losu, w głównej mierze związanymi ze szkodliwą działalnością człowieka. Spektakl realizowany jest w ramach projektu “Działalność ekologiczna w Gminie Komorniki” i skierowany dla dzieci od 4 roku życia. Obowiązują zapisy na: sztuka@gokkomorniki.pl, tytuł maila: RatUlku! Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.
O godz. 14 w CTK Komorniki odbędzie się na koncert z okazji Dnia Wojska Polskiego ”Na herbacie u Pana Moniuszki”, podczas którego artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Poznaniu zaprezentują pieśni, arie operowe i utwory instrumentalne.
Izabella Błasiak – sopran
Maciej Ogórkiewicz – baryton i prowadzenie koncertu
Mirosław Gałęski – fortepian
Na koncert obowiązują zapisy na adres: zapisy@gokkomorniki.pl
Od godz.14 zacznie się też interaktywna podróż z historią poprzez inscenizację, której towarzyszyć będzie muzyka na żywo. W trakcie pokazu zobaczymy, jak ludzkie losy splatały się w wojennej zawierusze, od zaprezentowania żywego skansenu, w którym będzie można wziąć udział w ubijaniu masła, szatkowaniu kapusty, praniu na tarze i innych pracach gospodarskich. Będzie też okazja obejrzeć dawne sprzęty. Pokazanie lazaretu będzie dla widzów okazją do poznania tajników medycyny dawniej i dzisiejszej. Projekt Miś przeniesie uczestników w czasy Bitwy Warszawskiej.
Po inscenizacji odbędzie można obejrzeć mundury Nataszy Urbańskiej i Borysa Szyca z filmu „Bitwa Warszawska 1920 ” Jerzego Hoffmana. Łukasz Waligórski z Projektu Miś przedstawi tradycyjnie stroje liturgiczne z XIX w. Odbędzie się też prelekcja Krzysztofa Kłoskowskiego o Poznańskim Ochotniczym Batalionie Śmierci.
Podczas wydarzenia organizatorzy zaproszą wszystkich na kawę z Poznańskiej Palarni Kawy Astra i na ciasto upieczone specjalnie na tę okazję przez Koło Gospodyń Wiejskich. Podobnych atrakcji, przygotowanych dla mieszkańców gminy przez GOK Komorniki, będzie więcej.