Dzieci z Chomęcic mogły w tym roku świętować swój dzień o tydzień wcześniej. Wszystko za sprawą festynu w Wiejskim Domu Kultury „Koźlak” w Chomęcicach. Wydarzenie sfinansowane przez Budżet Obywatelski, jak podkreśliła sołtys Dorota Trocha, tradycyjnie odbywało się przed Dniami Gminy Komorniki. Tym razem jednak zapełniony kalendarz imprez, sprawił, że postanowiono przyspieszyć obchody Dnia Dziecka o tydzień. Jak można było zauważyć po dużej frekwencji, ta decyzja przypadła do gustu uczestnikom wydarzenia.
Oczywiście nie brakowało atrakcji – dmuchane zamki, karuzela, pokazy chemiczne, maskotki, zaplatanie warkoczy, malowanie buziek i wiele innych. W międzyczasie swoje talenty prezentowali uczniowie ze szkoły w Chomęcicach. W festyn aktywnie zaangażowała się również rada rodziców, która zorganizowała warsztaty oraz poczęstunek z Kołem Gospodyń Wiejskich. – Szczególnie warto pochwalić dzieci i młodzież, którzy byli chętni do pomocy – dodała sołtys Dorota Trocha. Po występach uczniów odbył się pokaz kickboxingu, przygotowany przez osoby planujące otworzyć szkołę kickboxingu właśnie w Chomęcicach.
Julia Zielińska





