W Centrum CRK w Konarzewie odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne, na którym, jak co roku, przy pięknie nakrytych i ozdobionych stołach, spotkali się podopieczni Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”, rodzice, opiekunowie, terapeuci , samorządowcy, przedstawiciele władz i okolicznych instytucji.
Można było skosztować sałatki warzywne, ryżowe, jajka z majonezem, szynkę i kiełbasę. Domowe, smaczne wypieki zapewnili rodzice podopiecznych. Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez uczestników Warsztatów i terapeutów. Nasze spotkania wielkanocne to również czas na refleksję, chwilę zadumy, wspólny czas do rozmów i składania sobie życzeń.
Tradycyjnie Bogdan Maćkowiak, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”, serdecznie powitał zgromadzonych gości i przedstawicieli władz. Mieliśmy przyjemność gościć A. Klisza – -członka Zarządu Powiatu Poznańskiego, P. Przepiórę, wójta gminy Dopiewo, J. Brodę, wójta gminy Komorniki, zastępcę burmistrza Stęszewa M. Kałek, zastępcę burmistrza Buk -A.Słaby, dyrektor PCPR w Poznaniu A. Czerniak, P. Wiśniewskiego, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Komorniki, M. Wielocha, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Poznańskiego, E. Nowicką, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Dopiewie, D. Konieczek, dyrektora GOK Komorniki, M. Popłońską-Kowalską, dyrektor OPS w Dopiewie , M. Walkowiak, kierownika OPS w Stęszewie, A.Gierko, kierownik OPS w Komornikach, S. Skrzypczaka, radnego Powiatu Poznańskiego, prezesa ZUK Dopiewo P. Ratajczaka, radnego powiatowego, T. Bartkowiaka, radnego gminy Dopiewo, sołtysa Dopiewa, D.Trochę, radną gminy Komorniki i sołtysa Chomęcic, R. Kubiaka, sołtysa Otusza a także proboszcza parafii Konarzewo A. Sczanieckiego i ks. Kanonika R. Janeckiego, proboszcza parafii Niepruszewo.
Pan prezes złożył wszystkim gościom serdeczne życzenia, a ks. proboszcz A. Sczaniecki udzielił wszystkim błogosławieństwa Bożego, święcąc przygotowane na stołach potrawy. Pan Prezes w kilku słowach odczytał również nazwiska laureatów konkursu na „Najpiękniejszą Wielkanocną Pisankę”, w której udział wzięło 56 prac przygotowanych przez uczestników WTZ w Konarzewie i Otuszu. W głosowaniu udział wzięli członkowie Stowarzyszenia, terapeuci, a także seniorzy. Zostało oddanych 277 głosów.
W głosowaniu największą liczbę głosów zdobyła praca A. Dudziak, J. Sapały i A. Andraszyk. Wszystkie zgłoszone prace były bardzo oryginalne i pracochłonne, wykonane zróżnicowanymi technikami plastycznymi. Pan prezes serdecznie pogratulował i podziękował za udział wszystkim uczestnikom konkursu.
Wiosennie przystrojone stoły, wielkanocne potrawy, tematycznie ozdobiona scena – podczas naszego wielkanocnego śniadania ze sceny popłynęła moc refleksji, a w sali CRK zrobiło się bardzo świątecznie i nastrojowo. Niepowtarzalną atmosferę stworzyli przede wszystkim nasi aktorzy i soliści występujący na scenie.
Jako pierwsi na scenie wystąpili uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Konarzewa, ze scenariuszem przygotowanym i opracowanym pod przewodnictwem terapeutki M. Goleń-Niedzieli. Scenariusz pt. ”Walizka życia”, który w przeddzień Zmartwychwstania Pańskiego przypomniał nam o najważniejszych wartościach i sensie w życiu człowieka. Na scenie pojawili się także soliści , którzy śpiewem i grą aktorską stworzyli podniosłą i niepowtarzalną atmosferę. Refleksje i przesłanie ukazane w programie artystycznym, przedstawione na scenie przez naszych aktorów, oparte zostało na głębokiej wierze, religii i miłości. Doceniajmy więc tych, którzy kochają i doceniają nas, bądźmy dobrzy dla siebie i dla tych, których spotykamy na swojej drodze i pamiętajmy, że nic nie jest nam dane nam na zawsze, prócz miłości, którą dajemy drugiemu człowiekowi.
Drugą część artystyczną spotkania przygotowali uczestnicy z WTZ w Otuszu, pod przewodnictwem terapeutki pani Mari Załanowskiej-Należyty. Scenariusz nosił tytuł „ Zanim pójdę”. Finałem przedstawienia był utwór zaśpiewany wspólnie na scenie. Obydwa widowiska miały łączone przesłania -aby każdy z nas tutaj, na Ziemi wykorzystał odpowiednio swój czas, czyniąc dobro, gdyż życie jest krótką chwilą, która należy do nas, i to od nas zależy, jak ją wykorzystamy. Nigdy nie wiemy, kiedy nasz czas dobiegnie końca, a więc cieszmy się tą chwilą. Obydwa widowiska publiczność nagrodziła brawami, uczestnicy po zakończonym przedstawieniu usłyszeli od publiczności wiele ciepłych słów, które są dla nich niebywałą motywacją do dalszej pracy. Nasi aktorzy w swoim przedstawieniu przekazali wszystkim bardzo ważny przekaz – kochajmy, szanujmy się i cieszmy chwilą.