Dni Gminy Komorniki znów zorganizowane zostały na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego. Na mieszkańców czekały tam atrakcje dostępne przez wiele godzin, choć festyn tym razem trwał w tym miejscu jeden dzień. Oferta gastronomiczna była bardzo szeroka, nie brakowało stoisk z dobrym jedzeniem i napojami, z których największym powodzeniem cieszyło się piwo z miejscowego browaru.
Jak zwykle najwięcej ciekawego działo się w miejscach przyciągających najmłodszych. Czekały na nich dmuchańce, zjeżdżalnie, mogły korzystać z zabaw ruchowych i sprawnościowych, z bliska obejrzeć, w towarzystwie dorosłych, najnowocześniejszy autobus jeżdżący w barwach PUK Komorniki, z napędem elektrycznym.
Nie zabrakło i czegoś dla ducha. Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki zorganizowała spotkania autorskie z mieszkającymi w gminie pisarzami – Adrianną Klarą Kłosińską i autorem poczytnych kryminałów Adrianem Ksyckim. Chętni mogli zdobyć autograf na zakupionym egzemplarzy książki.
Na scenie bez przerwy działo się coś ciekawego. Występowały dzieci z gminnych przedszkoli, gorąco oklaskiwane i fotografowane przez bliskich. Pokazali się uczniowie miejscowych szkół, umiejętności zaprezentowały grupy baletowe, jazzowe, miejscowe zespoły i indywidualni wykonawcy z terenu gminy, m.in. Zuzanna Talkowska, Leon Mitschke, Radosław Lubkowski i chór „Feeling”, duet Iza i Marta, „Aspirynki”, „Komorniczanie”.
Pogoda była słoneczna, ale chłodna, co zniechęcało do długiego przebywania w Szreniawie, zwłaszcza gdy zachodziło słońce. Na Rafała Brzozowskiego, wyznaczonego w tym roku na gwiazdę imprezy, nie czekały tłumy, ale z wielkim uznaniem, być może nawet większym, przyjęte zostały występy pokazujących się przed nim wykonawców lokalnych, zwłaszcza zespołu Zofii Liwerskiej. Publiczność niechętnie przyjęła do wiadomości, że musi ona zrobić miejsce na scenie innemu wykonawcy.
Dni Komornik w Szreniawie zakończyły się, ale to nie koniec świętowania. W niedzielę o godzinie 11.15 w kościele św. Andrzeja Apostoła w Komornikach odprawiona zostanie msza św. w intencji gminy i jej mieszkańców. O godzinie 14 przed Centrum Tradycji i Kultury zacznie się wiosenny festyn z GOK-iem. Gwiazdą będzie zespół „Stan Zapalny”, odbędą się też warsztaty roślinne, malarskie, animacje dla dzieci.